Prodavač - Zámek, Pardubice (14.7.2017)

Prodavač – Zámek, Pardubice (14.7.2017)

Přiznávám, málem jsem na tuhle kapelu už zapomněl. Však také od doby, kdy vydala album “Malý ráje” uplynula už téměř čtyři léta.

Nádvoří pardubického zámku je nejen pro muziku interesantní prostředí. Škoda, že selhala propagace. Nicméně klubová, takřka spiklenecká, atmosféra měla něco do sebe. Ačkoliv zhutněn v sestavě na tři členy, představil se Prodavač ve skvělé formě. Ale možná to bylo i díky tomu. Každopádně se ukázalo, že dobrý repertoár nestárne, ba co víc, zraje jako víno. Nerad se dopouštím srovnání, ale tak nějak potichu pro sebe si říkám, že tenhle výkon neměl daleko například k momentálně naživo snad nejlepší domácí indie partě Ghost of You. Energie byla hodně podobná a je škoda, že Prodavač není mezi dramaturgy v podobném kurzu. Možná by neškodilo přijít také s novým materiálem. Využít bezrozporný potenciál a současnou rozehranost, drive.

Pokud zjistíte, že hraje ve vašem okolí, zajděte. Nebudete litovat a možná přispějete k tomu, aby o Prodavači bylo slyšet tak, jak si zaslouží. Hodně nahlas.