The Amazons – Café V lese, Praha (20.10.2019)

The Amazons – Café V lese, Praha (20.10.2019)

Sound of 2017 (BBC), Brand New for 2017 (MTV). Hned na začátku kariéry se The Amazons ocitli v prestižním hledáčku těch nejpovolanějších. Eponymní debut je pak vynesl na osmou příčku UK album charts a letošní následovník Angel Dust skončil jen o jednu pozici hůře. Clash o nich napsal, že hrají rock ‘n’ roll se stadionovým zvukem, o čemž se naposledy mohl přesvědčit milánský San Siro, kde předskakovali Muse.  A s tímto zvukem obsadili Café V lese. Tedy prostor, který je naprostým opakem stadionu. Bylo vyprodáno. The Amazons si možná mysleli, že je čeká jen další odehraný koncert v rámci termíny našvihaného tour. Lidi se ale přišli bavit. Opravdu bavit.

Teplota stoupala v tom klaustrofobním prostoru velmi rychle, a tak ledy mezi kapelou a návštěvníky popraskaly mnohem dřív, než si kdo dokázal na začátku představit. Byla to vzájemná výměna energií. Muzikanti se na sebe smáli, objímali se. Lídr Matt Thomson ujišťoval, že je to doposud nejlepší show z celé tour. Podělil se o pivo, odvážně vstoupil do fanouškovské mlýnice pod sebou. Svěřil se, že nás miluje a brzo se zase vrátí. Byl to vážně rock ‘n’ roll. 

The Amazons sypali jeden hitový singl za druhým. Je až neuvěřitelné kolik silných rockových nápadů dostali na pouhá dvě alba. Překvapivě se dostalo i na poslední song z toho druhého. Vyklidněná Georgia na začátku trpěla nahecovanou atmosférou. Bylo znát, že je pro kapelu těžké se zklidnit a soustředit. Intonačně značně nejistý začátek se však rozplynul v následné muzikantské jízdě. V ní volba, zařadit tuhle těžkou skladbu se silným textem (Hiding the truth behind all that we lost) doprostřed koncertu, dávala smysl. Troufalost, která se vyplatila. A to lze v podstatě říct o celém večeru. Tak zase příště.