tryo - sustainable gardening ... 60%

tryo – sustainable gardening … 60%

Každý z Vás je recenzent! Poslechněte si a ohodnoťte pod textem “sustainable gardening”! (průměrné hodnocení čtenářů: 99%, počet hlasujících: 5, poslední hlas: 25.6.2021 @ 9:38)

Poprvé jsem je zachytil v červenci 2019. Ozvali se mi měsíc před startem akce Den pro Valy, že by na ní rádi vystoupili. Pustil jsem si EP Karl z doprovodného odkazu a navzdory již uzavřenému programu bylo rozhodnuto. Nevím, jestli toho nakonec nelitovali. Měli to k nám daleko, festival proběhl v tu nejdeštivější sobotu z celého léta a lidí přišlo málo. Každopádně zaujali. Ačkoliv jsem neměl možnost jejich koncert vidět, při následných rozhovorech s dalšími účinkujícími to bylo právě tryo, na které jsem slyšel hodně chvály. 

Teď, po roce a půl, mají album „sustainable gardening“ a je stejnou měrou pozoruhodné jako rozpačité. Už první singl „grey, white & red“ mi nepřišel jako dobrá volba. Trochu jsem se pak bál, aby zbytek materiálu nebyl vystřízlivěním z dosavadního nadšení vůči kapele. Nestalo se. tryo dokázalo svou dlouhohrající nahrávku dobře vystavět. Minimálně od legrácky „i like my coffee black“ pak platí, že neztratilo nic ze svého obdivuhodného umu přijít s nečekanou aranží klidně i uprostřed skladby. Na ploše pár minut hýří nápady, které by leckomu vystačili na celou desku.

Ona rozpačitost pramení z toho, že ne vždy se jim podaří ten gejzír invence ukočírovat. Navíc bývá mnohdy vykoupen repetitivní melodickou chudobou předehry a trochu stereotypním vokálním projevem. Spousta momentů jistě vyroste až s živým hraním a bude dokonalým muzikantským zážitkem, album však přeci jenom vyžaduje trochu jinou práci s gradací a provedením skladeb. tryo by zkrátka k sobě potřebovalo ucho zkušeného producenta. Producenta, který by vyzdvihl právě tu nápaditost, originálnost a smělost repertoáru a pomohl dotáhnout ta místa, která nyní tak trochu brání v úplném docenění talentu, s nímž brněnské trio bezpochyby obohacuje domácí scénu. Snad se někoho takového pro příští nahrávku podaří najít.


Jaké hodnocení si zaslouží album sustainable gardening?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...