Týdenní sběr 1/2016

Týdenní sběr 1/2016

spotify.kult.mix.playlist.2016

 Sue (Or In a Season of Crime) by David Bowie – stále ve formě a při chuti nezůstat prvoplánově čitelný … R.I.P. (aktualizováno 11.1.)

 

Gypsy Caravan by Wolfmother – Australanům vychází album už za několik týdnů (19.2.), a tak se stupňuje kadence nových zpráv a singlů. “Gypsy Caravan” se sedmdesátkovým kytarovým riffem je po “Victorious” a “City Lights” třetím v pořadí. Samotné album “Victorious” začalo vznikat přesně před rokem a mělo by být návratem kapely k  bohatému zvuku. Jak uvedla její tvůrčí duše Andrew Stockdale: Album balancuje mezi garážovou energií a velkou produkcí. Je divoké, energické a jako stavěné pro hlavní festivalová pódia. A singl “Gypsy Caravan” ho usvědčuje z pravdy.

 

 

Holda You (I’m Psycho) by White Denim – o měsíc později než Wolfmother vychází novinka kapele z Austinu, pro kterou bude už šestou studiovou nahrávkou v pořadí.  Zatímco na začátku kariéry se uvedla výbušným mixem punku a funku, “Holda You (I’m Psycho)” je zachytila ve výtečné rockové formě. Po zvukové stránce jí White Denim slyšitelně dosáhli konzumací stejných inspiračních zdrojů jako Wolfmother. Jestliže však ve většině platí, že když dva dělají totéž, není to totéž, v tomhle případě jsou výsledkem dva naprosto výborné singly.

 

 

Shackled Up by Alex Vargas – bude zajímavé sledovat, jak si v novém roce povede indietronica. Zda tenhle stále ještě poměrně mladý žánr přežije své módní období ve stejné kondici, do jaké se v minulých měsících vypracoval. Hodně napověděly už nominace hudebních publicistů do kategorie nových letošních hvězd. A nápovědou může být i lednové EP “Giving Up The Ghost”, ze kterého Vargas uvolnil druhý track představující tu více popovější tvář žánru. Mimochodem Alex Vargas byl hostem na vystoupení Jacka Garratta na jeho vyprodaných podzimních koncertech po Anglii.

 

 

Warts by Hinds – my jsme ty holky z garáže, co ovládají kytarový masáže. Servery Gigwise, Pandora a Wow 24/7 se domnívají, že v letošním roce vyletí vzhůru. A skutečně už začaly nabírat výšku. V prvních lednových dnech to byly právě ony (a David Bowie samozřejmě), kterým už stihla vyjít deska. Pro Hinds debutová obsahující všechny podstatné loňské singly a také tuhle novinkovou parádu. Prvotina “Leave Me Alone” prozatím na Metacritic solidní zrpůměorvaná známka 76/100.

 

 

Ringleader by Public Memory – 18. března se ukáže. Robert Toher (ex ERAAS) právě tento den zveřejní dlouhohrající nahrávku svého sólového projektu Public Memory. Ze singlu se už teď může začít Brooklynský most otřásat v pilířích. Výrazné, hluboké basy a strhující atmosféra tracku donutila server magneticmag.com k závěru, že právě takhle zní možná budoucnost hudby.

 

 

Beta Male by Ulrika Spacek – jeden z nejzajímavějších singlů začátku roku mají na svědomí experimentátoři, u kterých se hudební servery nemůžou shodnout, zda jsou spíš z Berlína či východního Londýna. Nejdál v tomto směru došel po poslechu “Beta Male” diymag.com, když spekuluje nad tím, že Ulrika Spacek jsou možná úplně z jiného světa. “The Album Paranoia” na nás sešlou 5. února.