Týdenní sběr 19/2021

Týdenní sběr 19/2021

Týdenní sběry v předstihu každou neděli na FB profilu

Mal de Mer – Don’t Blink / Eimaral Sol – Bless Up (feat. M3CCA) / Addict. – Love, hate. (feat. Rewind) / Kruhy – Orca / Koreless – Black Rainbow / Frankie Beetlestone – Sober Again

———————-

Australané Mal de Mer vydali debutové EP Gone Fishing. To vedle již známých skladeb obsahuje dvě novinky: Don’t Blink a People Like You. Původně pětice se uvedla v roce 2018. Od té doby zeštíhlela na tři členy a stále tak teprve buduje svou značku postavenou především na charismatickém hlasu zpěvačky (Saskia Fleming) a žánrovém rozpětí od R&B, funku až po indie pop či jazz.

 

Zajímavou autorskou tvorbou se reprezentuje neo-soulová zpěvačka Eimaral Sol. Jejími hudebními hrdinkami jsou například Erykah Badu nebo Lauryn Hill. Sama ale nikoho nenapodobuje, nabízí nový pohled na silné ženské písničkářství zasazené do aktuální doby, aktuálních hudebních žánrů. Pro uptempovou skladbu Bless Up se spojila s M3CCA

 

Addict. a Rewind jsou odpovědí na otázku, co je nového v italské muzice. Jejich svěží love song má sice jenom něco málo přes dvě minuty, ale dojem rozhodně zanechá delší.

 

Nemůže být vzdálenější žánrová cesta, než jakou nám nabízí pouť od předešlého dreampopu k domácímu zástupci, kapele Kruhy. Brňáci mají venku nové EP s pořadovým číslem čtyři a také na něm pokračují v překračování toho, co jsme zvyklí vnímat pod označením kytarová muzika. Jejich mix lyrického post punku, post rocku, hardcoreu a bůh ví čeho ještě vytryskl do podivuhodného gejzíru poslední skladby na nahrávce.

 

Black Rainbow je čekáním na beat, který nepřijde. A je to dobře. Producent Koreless přišel po pěti letech s novou vlastní nahrávkou s velmi hutným synths zvukem, který by se dal krájet.

 

Frankie Beetlestone je další z řady pokojíčkářů. Teprve devatenáctiletý mladík ze Sheffieldu dal dohromady docela podmanivou skladbu, která baví hudbou i textem.