Týdenní sběr 20/2021

Týdenní sběr 20/2021

Týdenní sběry v předstihu každou neděli na FB profilu

Duran Duran – Invisible / Dirty Old Dogs – Let’s Burn Heaven Again / Suspectre – Known Pleasures / Meridian Dan – Teachers Pets (feat. Jme, President T) / PYJÆN – Beetle Juice (feat. Nix Northwest) / FVLCRVM – Come Get Some (feat. KeKe, Ivan Dorn)

———————-

I když by se mohlo zdát, že to mají Duran Duran dávno za sebou, pauza od posledního alba k chystané novince zas tak velká není, ačkoliv pár celých hudebních kariér by se tam dalo schovat. Po šesti letech nyní vyjde Future Past se spoustou zajímavých hostí a spolupracovníků od producentů Marka Ronsona a Erola Alkana po zpívající Lykke Li a na kytaru hrajícího Grahama Coxona (Blur). Ten tak činí právě na prvním singlu Invisible, který zdobí skvělý zvuk rytmiky aranžované v příjemném duchu poučeného retra.

 

Nemá cenu zakrývat, že jsem velký fanda olomouckých Dirty Old Dogs a jejich předchozí nahrávku z roku 2018 Morning Wave považuji za jedno z nejvýraznějších alb poslední dekády, které zraje časem. Tudíž očekávání na následovníka jsou velká. Tohle už je třetí a velmi slibný singl.

 

Nováčci z Frankfurtu. Post punkové trio chystá na léto debutové EP a podle téhle ochutnávky je zapotřebí si jméno Suspectre opravdu zapamatovat.

 

Měníme žánr. UK Grime jak víno. Meridian Dan zpátky ve formě!

 

Jazzy chvilku zastupují PYJÆN. „Jazz mets hip-hop under the disco ball,“ píše o singlu Beetle Juice Clash a lépe to vyjádřit ani nejde, takže tak.

 

Parádní klubový banger dal do kupy slovenský producent FVLCRVM za pomocí KeKe a Ivana Dorna.