Týdenní sběr 22/2021

Týdenní sběr 22/2021

Týdenní sběry v předstihu každou neděli na FB profilu

Rest In Haste – Brass Traveler / Imaginary People – It’s simple / Royal Canoe – Scratching Static (feat. Nnamdi) / Vojta Nýdl – Nevyhnutelný / Modern Modern Life (@modernmodernlife) – Get Out Of Love

———————-

Pražáci Rest In Haste zaujali v roce 2017 s EP Fail to Retry (vypalovačka Don’t Play Dead). O čtyři roky později přicházejí s nabušeným albem Hello Young Traveler. O jeho mix se postaral americký producent J Robbins a o master Ed Brooks z Resonant Mastering (Fleet Foxes, Death Cab for Cutie, Pearl Jam).

 

Imaginary People mají před vydáním debutu Alibi a s ukázkovým singlem to zkoušejí přes post rock a art rock. Text reaguje na střelbu ve škole v Parklandu na Floridě v roce 2018 a ptá se, proč tak dlouho trvá přijít s řešením, které by masové střelby zastavilo.

 

Indie popaři z Kanady Royal Canoe na to jdou tentokrát přes nu jazz. Předlohou k více jak pětiminutové kompozici se stal rušný život jazzových muzikantů obrážejících kluby New Yorku. Celé album vydávají chlapci z Winnipegu devátého července.

 

Vojtěch Nýdl opustil bezpečí kolektivu Clarinet Factory a dopřál si sólovku Dítě z větru. Nápomocna mu byla například i Beata Hlavenková.

 

Za nickem Modern Modern Life se skrývá v Londýně usazený producent Frank Colucci a právě vydal svoje první EP Hard Copy skvěle kombinující vše nízké i vysoké z aktuálního EDM zvuku.