Týdenní sběr 3/2016

Týdenní sběr 3/2016

spotify.kult.mix.playlist.2016

 Satisfied by Fat White Family – jejich na poslech ne zrovna jednoduchá novinková deska “Songs For Our Mothers” v sobě i přes neproniknutelné indie mimikry ukrývá pár jasně srozumitelných pokladů. A “Satisfied” je tím největším z nich. Písničku spoluprodukoval Sean Lennon.

 

Head On To Nowhere by SKATERS – trio, které se tímto post punkovým singlem po odříznutí od Warner Bros. Records znovu nadechlo.  Frontman Michael Ian Cummings v rozhovoru na stránkách consequenceofsound.net k rozchodu s velkým labelem říká: Ta skutečně uspokojující část je tvorba hudby, ten zbytek je cirkus. Cirkus sice může být zábava, ale já v něm žít nechci.

 

Leaving the Past Behind by Captain Supernova feat. Laura Mace – vyvedená pozvánka na galaktickou party na planetě jejich nového alba “Doors of Perception”. Indieshuffle.com pro ni díky melancholickému hlasu Laury Mace vymyslel výbornou škatulku: space-funk noir.

 

How Many Times by Eryn Allen Kane – na výjimečnost této slečny jsem tu upozorňoval před pár týdny při příležitosti zařazení tracku “Bass Song” do loňského playlistu. Nyní je zpět a opět dokonale strhující. Po EP “Aviary: Act 1” přichází se singlem potvrzujícím její status nové hvězdy rnb a soulu, a který hlavně oznamuje brzké vydání “Act 2”.

 

Love Inside by BJ The Chicago Kid feat. Isabella – ohlášky svého dlouho očekávaného debutu doprovodil BJ uvolněním dvou singlů. Zábavný protipól ke všemi talentovými soutěžemi světa vytěžené klasice “It’s A Man’s Man’s Man’s World” dostal název “Woman’s World”. Ale tím důležitějším trackem je rozhodně “Love Inside”. V únoru pak bude následovat ono slibované album “In My Mind” s exklusivní sestavou hostujících raperů – Kendrick Lamar, Chance The Rapper, Big K.R.I.T. a další.

 

Insane In the Brain by Cold Chilling Collective feat. Buster Moe – opravdu velmi povedený cover ikonického hitu od Cypress Hill z roku 1993. A nezůstane jenom u “Insane In the Brain”. Švédský projekt Cold Chilling Collective totiž zarnuje celé album postavené na předělávkách podobných hip hopových lahůdek made in west coast. Na tracklistu mají i “Boyz-n-the-Hood” (Eazy-E) nebo “Nuthin‘ But a ‚G‘ Thang” (Dr. Dre & Snoop Doggy Dogg).

 

Believe by Allan Kingdom – v prvních lednových dnech odtajnil Allan Kingdom svůj nový mixtape a server Hot New Hip Hop okamžitě začal spekulovat, zda rok 2016 bude pro Kingdoma přelomový. No, pecka “Believe” by tomu rozhodně nasvědčovala. Produkoval Jared Evan, kterého vzhůru vyšvihla spolupráce se Statik Selektah (“Boom Bap & Blues” a “Boom Bap & Blues 2 Sill Blue”).