Týdenní sběr 33/2017

Týdenní sběr 33/2017

To nejzajímavější z hudby uplynulého týdne.

War Is Coming (If You Want It) by Car Seat Headrest – tenhle song není o vraždění lidí, prohlásil frontman Will Toledo k novému singlu, který odpremiéroval Zane Lowe na radiu Beats 1. Trošku angažovaného patosu neuškodí. Zvláště v takovémto podání.

Dopamine If I Do by Ghostpoet – umělec, pro kterého má kult.mix slabost, právě vydal album, což doprovodil skladbou, kterou pro The Fader okomentoval následovně: „I wrote this one for the struggling minds, trying to make sense of an ever-increasingly technologically connected, but lonesome world.

Dreaming by Psychic Markers – kvintet z Londýna trousí na cestě za dlouhohrající deskou perly.

Hurtin by Toulouse – debutový singl par excellence. Zpěvák a producent z New Yorku, kterého je třeba si zapamatovat.

There You Go by Saba – chicago, old school, soul, rap.

Mobilise by Vessels – album “The Great Distraction”, jehož úvodní track je prý srdcem nejen celé nahrávky, ale i kapely, se ukáže venku na konci září.

Run For Your Life by Braille Face – jako o křehké a hypnotické píše server thelineofbestfit.com o písničce australského projektu, za kterým postává Jordan White. A má pravdu.

Water Me by Lizzo – provokativně přidrzlá hvězdička z Minneapolisu se spojila s producentem Rickym Reedem, kterého na pozitivně přijaté novince Rainbow vytěžila Kesha hned v šesti kouscích, a je z toho velmi svěží track. Zdá se, že si Rick Reed svou letošní prací říká o další nominaci na Grammy.

The Deep by clipping. – epická připomínka důležitosti, jakou sehrál Detroit na poli elektronické muziky devadesátých let.

Drink Too Much by Geowulf – australský pop severoevropského střihu, který má šťávu plnou alkoholu. A hlavně refrén jako zatraceně důrazný vrták do hlavy.

playlist.kult.mix.2017