Týdenní sběr 47/2015

Týdenní sběr 47/2015

spotify.kult.mix.playlist.2015
The Inside by Sevdaliza – nizozemská zpěvačka a producentka s iránskými kořeny roste s každým dalším singlem. Už tím prvním “Clear Air” řádně rozčeřila vody. Následovalo opěvované EP “The Suspended Kid” a doposud největší hit “Marilyn Monroe”. “The Inside” pochází z čertsvého EP “Children of Silk” a začíná hodně zvolna. Postupně nabývá na síle a naléhavosti, aniž by Sevdaliza musela tlačit na pilu. Prostě to v ní je. Empatický hlas, důraz na vizuální složku (fotky, covery, videoklipy) a znalost míry, kdy písnička ještě přirozeně dýchá a kdy se už začíná dusit pod producentským balastem, z ní činí jednu z nejzajímavějších hudebních osobností starého kontinentu, kterou například módní magazín i-D označuje za hvězdu dance music zítřka.

 

Vl Fik Ikke Nogen Besked by Tue West feat. Mads Mouritz – no jo no, když na tom severu maj prostě melancholii v krvi.

 

Rapture by Niven feat. Natalie – tohle je paráda! Ukázka vzdušného soundu na pomezí popu a ambientu. Když člověk chce, tak to jde. Debutové EP „Manta Ray” vydá Tom Niven v březnu příštího roku a vedle „Rapture” bude obsahovat další čtyři tracky.

 

Scatterbrain by Kassassin Street – Kassassin Street jsou mladou anglickou kapelou na cestě vzhůru, která vyprodává koncerty i mimo svůj domovský Portsmouth, přičemž drží i rekordy v rychlosti, jakou se tak děje. A jak praví promo materiál, jejich fanoušci vědí, že pokud přijdou na koncert, dostanou infuzi taneční psychedelie. V hledáčku už je měl NME i BBC. Typ pro letní festivaly. Seznamte se, prosím.

 

Symmy by Meat Wave – i z B strany singlu lze udělat áčkovou aneb trocha řízných kytar na závěr.