Týdenní sběr 50/2016

Týdenní sběr 50/2016

spotify.kult.mix.playlist.2016

Hold Back od No Distance Paradise – domácí objev letošní festivalové sezóny si v půlce listopadu dopřál už svou druhou desku obsahující i tenhle velmi vyvedený singl.

 

Little Something by The Amazons – že i rocková muzika má stále co nabídnout dokazují nejen naši The Drain s novým albem, ale i tahle ostrovní partička, která patří mezi patnáctku nominovaných do ankety BBC Sound Of 2017.

 

Puddy Cat by Nadia Rose – a tohle je další z nich, nastupující hvězda, která by se ráda stala ostrovní královnou uk grime. V cestě jí stojí mj. Paigey Cakey, a tak si to s ní vyříkala tímhle trackem. Třetí tygřice Lady Lykez bojující za žánrovou ženskou sounáležitost k tomu jen tak zkušeně podotýká: I think Nadia Rose is hungry, she seem’s very hungry for success a dodává, že “Puddy Cat” nejen neslyšela, ale ani nemá zájem ho poslouchat. Nejen mezi rapery panuje nevraživost.

 

Things by Oddisee – 27. února nové album. První singl z něj se vetřel do rubriky Songs We Love na serveru npr.org a na jiném, hotnewhiphop.com, si drží solidní pozitivní ohlas dosahující výše 94%.

 

Happy Family by Sundara Karma – o téhle kapele budeme v roce 2017 asi hodně hlasitě slyšet.

 

Stay Clothed Though od dné feat. C. Monts – jsou zprávy, které milerád zopakuji ve vícero článcích (ten první tu), zvláště, pokud se týkají českého producenta. Singl “Asos Model Crush” se dostal do prestižního Spotify UK playlistu The Best The Most Beautiful Songs In The World, který sleduje přes devět set tisíc posluchačů! A mě zase baví track “Stay Clothed Though”.