Týdenní souhrn 03/2020

Týdenní souhrn 03/2020

Příspěvky zveřejněné na FB profilu Kultmixu od 13. – 19. 1. 2020

teepee představili v pátek (10.1.) nový singl. Parallel World nabízí průzračný popový zvuk s nepodbízivou melodií a s příjemnou vokální linkou. Povedená easy záležitost, která naznačuje, že by teepee mohli mít před sebou dobrý rok. Jak moc dobrý se ukáže už na konci ledna, kdy jim vychází album Where the Ocean Breaks u německého labelu SPRINGSTOFF. Křtít se bude v Lucerna Music Bar 5.2. a o dva dny později v Anděl music bar Plzeň.

 

V holandském Groningenu dnes (15.1.) začíná největší evropský showcase festival ESNS. Potrvá do 18. ledna a za Českou republiku se na něm představí teepee (17.1.), Bratři (17.1.) a Viah (16.1.).

 

Ta zpráva by rozhodně neměla zapadnout. Italský kulturní server Impatto Sonoro zveřejnil článek s titulkem „Best NOT English albums 2010-2019: Music as a Language“ obsahující výběr padesáti nejlepších alb v padesáti různých jazycích. Za Českou republiku se do přehledu dostala Lenka Dusilová s Baromantikou (o důvod víc hlasovat pro něj i v anketě Kultmix.cz hledající domácí album desetiletí 😉). Slovensko zastupuje v italském přehledu duo Tante Elze s letošní nahrávkou Hmota. Gratulace! 👍

The MayRevolution si pořídili nový reprezentativní videoklip. Velký pardubický talent těží ze silného EP Reborn. To sice vyšlo již koncem roku 2018, ale čas mu vůbec na kvalitě neubral. I s odstupem zní pořád skvěle, což potvrzuje i čerstvé video ke skladbě Hey God.

 

Včera (15.1.) se udělovali ceny European Festival Awards. Česká republika měla zastoupení v Best Medium-Sized Festival (Let It Roll), Best Indoor Festival (Let It Roll Winter) a The Take a Stand Awards (Festival svobody). A i když to tentokrát nevyšlo, jsou tři nominace v rámci short listů docela solidní úspěch. Jedním z výrazných vítězů večera je Rumunsko, které si odneslo ocenění za Best Small Festival (Jazz in the Park) i za Best Medium-Sized Festival (Electric Castle). Nejlepší line-up sestavil loni Glastonbury Festival (official), přičemž nominaci v této prestižní kategorii si vysloužila i slovenská Pohoda Festival.

Album na víkend: Katarína Máliková – Postalgia
Radost z hledání nových zákoutí hudby, hlasu, vyjádření. Hravý, čarovný poslech. KATARÍNA MÁLIKOVÁ vydala své druhé album na začátku listopadu, a to se hned stalo senzací a velkou hudební událostí. Radio_FM ho vyhlásilo slovenskou nahrávkou roku. Postalgia se také tento týden objevila v Longliste prvního kola hlasování hudebních cen Radio_Head Awards, stejně jako tři písničky z něj v kategorii Skladba roka. Český křest alba hostí Palác Akropolis 21.1.