Týdenní souhrn 04/2020

Týdenní souhrn 04/2020

Příspěvky zveřejněné na FB profilu Kultmixu od 20. – 26. 1. 2020

Už ve středu (22.1.) bude Kabinet MÚZ svědkem křtu desky Jiný místo brněnského pokladu Plum Dumplings. Nahrávka, která vznikala pod dohledem Tomáše Neuwertha, už je venku. Obsahuje devět skladeb a francouzštinu z debutu vystřídala rodná řeč. Vydání (pod značkou Indies Scope) doprovodil videoklip k singlu Rybí krev s románovým předobrazem od Jiřího Hájíčka.

Další výrazné jméno domácí HC scény oznámilo svůj konec. Kapela KOVADLINA, která se objevila se singlem Životy nás samých na CZ Soundtracku za rok 2016, fungovala už v posledních dvou letech v útlumovém režimu. Na začátku ledna se pak na jejich fb profilu objevilo prohlášení, že se dostala do bodu, kdy další pokusy o resuscitaci postrádají smysl. Čest její památce 🤘

Pražští Skywalker si vzali do parády loňský singl How Do You Sleep od SAM SMITH a ocitli se s ním na kompilaci Got You Covered vol.4 👍

Sice neuběhlo ještě tolik času, ale tohle je prozatím jasně nejlepší singl s domácí účastí letošního roku, který navíc dává zapomenout na všechny ty československé šílenosti, co se nám šíří po rádiích. Aneta Langerová a Korben Dallas vyrážejí v březnu a dubnu na společné turné. A Rozhodnutia (plus loňská deska Korbenů „Bazén“) je jasný důvod, proč se zajít podívat.

Christopher Mathis aka Shaik stvořil v 90. letech New Jack Swing Dance, který si však už sám nezatancuje. Legendární choreograf z New Yorku, častý host zdejších tanečních workshopů, zemřel v listopadu loňského roku. Před pár dny na něj stylově zavzpomínal DJ Jeffology (Champion Sound). Dejte si jeho mixtape a pořádně se u něj zavrťte. Nápovědou pro kroky budiž pár odkazů na mistrův odkaz, které Jeffology ke svému mixu přihodil (soundcloud.com/jeffology/new-jack-swing-mixtape).

7krát3 s čerstvou nominací na Ceny Anděl za videoklip ke skladbě Promiň má venku debutové EP I, které doprovází hodně vydařená věc Roky.

Album na víkend: Beps’n’Johnnies – Bare Bones
Blíží se vydání první recenze letošního roku na stránkách Kultmix.cz, tak si její předmět zájmu dobře naposlouchejte, ať si pak můžete říct svoje.