Unknown Mortal Orchestra - Swim and Sleep (Like a Shark) ... režie Becky & Joe

Unknown Mortal Orchestra – Swim and Sleep (Like a Shark) … režie Becky & Joe

Becky & Joe : Proslavila je psychedelická plastelína. Tedy videoklip k tracku “Feels Like We Only Go Backwards”, který natočili vloni pro australský spolek Tame Impala. Kolik balení oné tvárné hmoty spotřebovali, sice neuvádí, ale prozradili, že celkem vzniklo na tisíc plastelínových koláží. Vše samozřejmě zpatláno ručně. Becky Sloan a Joseph Pelling, jak zní jejich celá jména, jsou totiž především výtvarníci. Pod hlavičkou THIS IS IT Collective popouštějí uzdu své tvůrčí fantazii ve východním Londýně, kde společně s dalšími výraznými individualitami vytvořili svéráznou skupinku s cílem produkovat krátké filmy.

Protože mají stejný smysl pro humor a oba vystudovali tu samou školu, dali to dohromady. Mít stejný smysl pro humor znamená, že rádi strašíte děti jejich vlastními zbraněmi. Becky & Joe si vzali na paškál populární dětský pořad “Sesame Street”, aby vytvořili jeho poněkud alternativní verzi s vlastní dětskou písničkou. Výsledek “Don’t Hug Me I’m Scared” zaujal jednoho z členů Tame Impala a zakázka na první skutečný videoklip byla na světě. Na otázku serveru ycn.org, co se naučili při jeho přípravě, Becky Sloan odpověděla, že tavení plastelíny je fun a animace je cool. Co jim dalo natáčení “Swim and Sleep (Like a Shark)” se po zkouknutí stydím předjímat.

Unknown Mortal Orchestra : Podle kritiky patří do skupinky letošních zimních trháků. Novinkové album “II“ jim přineslo sbírku příznivých ohlasů, které metacritic.com vyjádřil počtem shromážděných dvaceti tří pozitivních a tří smíšených recenzí. Americko-novozélandská banda se sešla před třemi lety. Po roce vydala eponymní debut odměněný Taite Music Prize, cenou pro nejlepší alba Nového Zélandu. Objížděla sály s Grizzly Bear. Momentálně jede tour po Státech, aby v květnu zavítala do Anglie a následně i na starý kontinent, kde si například zkraje července kapela zahraje na festivalu Roskilde. Krátkou zastávku měla v Evropě už začátkem února a všechny koncerty byly vyprodány.