Videoklip týdne: Cate Le Bon - Rock Pool ... režie Casey Raymond

Videoklip týdne: Cate Le Bon – Rock Pool … režie Casey Raymond

Jako by se ani nepsal rok 2017. Videoklip, který zaujme výraznou výtvarnou stylizací, vrací diváky zpátky do devadesátých let, do doby souboje o trůn nejoriginálnějšího režiséra v kategorii hudební video, kdy marketingový účel byl potlačen na úkor originality a svébytného budování image jak hudebníka, tak filmaře.

Casey Raymond – režisér a multimediální umělec se proslavil ve dvojici s Ewanem J. Morrisem. V jejich videoklipovém portfoliu jsou jména jako DJ Shadow, Dizzie Rascal, John Grant, Turbowolf a další. Podíleli se také na filmu speciálně natočeném pro Biennale 2013. Proslavilo je spojení rozličných výtvarných technik s až surrealistickými dějovými linkami. Pro Cate Le Bon netočil Raymond poprvé. Spolupracovali už na singlu “Wonderful” či “Duke”.

Cate Le Bon – za své čtvrté studiové album “Crab Day” sklidila v loňském roce velmi pozitivní kritiky. Ovlivnily ho osobnosti, se kterými se poznala po svém přesídlení z Cardiffu do Los Angeles, např. jazzový pianista Dave Brubeck nebo zástupce experimentální disco scény Arthur Russell. Čerstvý singl “Rock Pool” však na něm nenajdete. Jedná se o titulní věc z chystaného EP, které by mělo být jakýmsi dovětkem k albu.