Videoklip týdne: Nikol Bóková Trio - The Weight of Light Thoughts … režie Jan Vala

Videoklip týdne: Nikol Bóková Trio – The Weight of Light Thoughts … režie Jan Vala

Jsou videoklipy, u kterých nechcete, aby skončily. Tohle je jeden z nich. Potvrzuje, že v jednoduchosti je krása. Jan Vala a jeho vizuální napojení na The Weight of Light Thoughts od Nikol Bóková Trio. Prázdnota, která v aktuálním kontextu nabírá na mrazivé síle.

Nikol Bóková v minulém roce potvrdila, že žánrové hranice v hudbě jsou jen mentálním blokem, který se zbortí ve chvíli, kdy se je rozhodnete skutečně překročit. Domovskou klasickou hudbu nahradila jazzovým triem, natočila autorské album Inner Place a hned si za něj i vysloužila nominaci na Ceny Anděl v kategorii Jazz. Jestli ji promění ve vítězství mělo být původně jasné v úterý 31. 3., ale ceremoniál byl odložen prozatím bez určení náhradního termínu.

Přestože videoklip k The Weight of Light Thoughts měl premiéru již v lednu, díky atmosféře se zdá, jako by šlo o aktuální záležitost. Jan Vala sestříhal obrazový materiál do dnes již málo viděné podoby, kdy se pozornosti diváka nemanipuluje směrem k interpretovi, ale k samotné skladbě. Dojem z ní se tak násobí a výslednou emoci si divák nese ještě dlouho po skončení.